Cephe Asansör Kullanım Alanları

Cephe Asansör Kullanım Alanları

SMS Anka Cephe asansörü, Mevcut teknolojinin gelişmesi ile birlikte inşaat alanı başta olmak üzere pek çok alanda kullanılır.

  • Yapı inşa sürecinde,
  • Baca yapılması sürecinde,
  • Viyadük yapılması sürecinde,
  • Köprü yapılması sürecinde,
  • Restorasyon çalışmalarında,
  • Demirçelik ve Çimento fabrikalarında,
  • Çeşitli sanayi tesislerinde,
  • Baraj yapılması sürecinde de dış Cephe asansörü kullanımının yaygın olarak  kulanılmaktadır

Özellikle yüksek katlı binalar içerisinde cephe asansörleri büyük bir öneme sahiptir. Mevcut yapılaşma ile birlikte sıklıkla tercih edilmektedir. SMS Anka  asansörler, güvenlik  tedbirleri ile tercih haline gelir.

Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Dış cephe asansörü tercih ederken öncelikle bazı noktalarda dikkat edilmesi gerekir. Mevcut asansör çeşitlerinin kullanım amacı gibi pek çok detay bu alanda yardımcı olacaktır. Dış cephe asansörü alınırken aynı zamanda asansörün kullanım amacı başta olmak üzere yükseklik seviyesi, taşıma kapasitesi, kullanılan motor-redüktör  teknolojisi, emniyet katsayısı, servis, bakım gibi gibi detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Cephe asansörü seçiminde, seçeceğiniz firmayı ve ürünü  iyi bir tetkik etmeniz gerekir. Kalite -fiyat dengesini kurabilmiş firmaları tercih etmelisiniz.

SMS Anka asansörlerin farklı yüksekliklere , farklı hızlarla ulaşmak gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Cephe asansörleri tercihinde çevre, isg ve CE normlarına  uygun bir şekilde ürünler tercih edilmelidir. Bu standartlarda hızlı ve güvenli bir dikey taşıma  gerçekleştirmek bakımından SMS Anka cephe  asansörleri  oldukça büyük bir öneme sahiptir. Yapının ilerleme hızıyla orantılı olarak, cephe asansörlerimiz de SMS Teknik personeli tarafından  yükseltilerek asansörlerden maksimum verim alınmaktadır.

Böylece yapılarda kaba ve ince işçilik beraber ilerlemekte,  binanın son noktasına kadar  dikeyde yük ve insan nakli yapılabilmektedir.

Tercih edilen asansörlerin aynı zamanda uzun süre kullanımı amacıyla periyodik bakım yapılması gerekir. Uzun ömürlü cephe asansörleri kaliteli materyallerden yapıldığı için dış mekanda IP55 VE IP67 standartlarında çalışır. Dış cephe asansörleri öncelikle insanları  güvenli bir şekilde yukarılara   taşımak amacıyla çok teknik ve  kapsamlı bir şekilde üretilir.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir